MONSTERFOOD.LV
Interneta veikals ...
Trec Nutrition

LVRU
JaunumiPreču pasūtīšanaPiegāde un noteikumiKontakti
Geineri
Proteini
Kreatīns
NO & Energy
Aminoskābes
HMB
Anaboliskie kompleksi
Ogļhidrāti
Vitamīni & minerālvielas
Testosterons
Speciālie piedāvājumi
Aksesuāri


Video
Raimonds Liepiņš - Roku treniņš Nr.2 - Georgs5
Raimonds Liepiņš - Roku treniņš - Georgs5
Andris Leišavnieks LV LPF record - Deadlift 340kg
Inčukalns 16.02.2013 - spēka cīņa - labākie momenti
2 Latvijas Kausa posms spiešanā guļus 2013
Raimonds Liepiņš @Latvian (LPF) Bench Press championship 2012
Bench press - Ogre 08.12.2012
Raimonds Liepiņš at Georgs 5 - spiešana uz atkārtojumiem
Raimonds Liepiņš - Reflex CUP 2012
Raimonds Liepiņš - Sigulda 2012 - Spiešana guļus
Trec Nutrition Factory
SAW Trec - super anabolic workout - training TrecTeam
Hannibal for King 2012
Dawid "Giszman" Geler (TRECTEAM)
Trec Nutrition | Trec Zvaigzne | Backstage

Produktu apskati
Trec Nutrition - Crea9 Xtreme
Trec Nutrition - Isolate 100
Trec Nutrition - Vitamin B Complex
Trec Nutrition - DAA Ultra
Trec Nutrition - Collagen Renover
Trec Nutrition - Carnogenic
Trec Nutrition - TESTO (X) PACK
Trec Nutrition - BCAA G-Force
Trec Nutrition - Tribulon Black
Trec Nutrition - Whey Creamy Cocktail
Trec Nutrition - Whey 100
Trec Nutrition - Casein 100
Trec Nutrition - S.A.W.
Trec Nutrition - CM3
Syntrax Super Chain - BCAA
Syntrax Super GLU - glutamīns
Syntrax Guggulbolic - metaboliskais regulators
Syntrax R - antioksidants
Syntrax Nectar Grab N GO - izolāts
Syntrax Radox - antioksidants
Syntrax Matrix 5.0 Multi proteins
Syntrax Whey Shake proteins

Mūsu pakalpojumi
Noderīgs info
Četras iesācēju kļūdas audzējot muskuļu masu
20 uztura pamatprincipi
22 Iemesli ēst banānus
10 svarīgākie minerāli
Dekstroze vai Maltodekstrīns?
Anabolisms vai Katabolisms?
Whey Protein - bieži uzdotie jautājumi
Micellar Casein - bieži uzdotie jautājumi
Beta Alanīns - bieži uzdotie jautājumi
A Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
B Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
C Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
D Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
E Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
K Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
Tribulus - bieži uzdotie jautājumi
Dekstroze - bieži uzdotie jautājumi
Taurīns - bieži uzdotie jautājumi
L-Carnitine - bieži uzdotie jautājumi
AAKG – bieži uzdotie jautājumi
HMB - bieži uzdotie jautājumi
Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
ZMA - bieži uzdotie jautājumi
Kreatīns - bieži uzdotie jautājumi
Glutamīns - bieži uzdotie jautājumi!
Slepenā masas formula ...
Motivācija un iedvesma
Uztura bagātinātāji, kurus nevajadzētu jaukt kopā!
Progresīvās pārslodzes metode
BCAA aminoskābju ietekme uz fizisko slodzi
4 nepieciešamākās uzturvielas
18 veidi kā dažādot proteina garšas
Ēšana pirms/pēc slodzes
Treniņa programmas
Pietupieni bez sāpēm mugurā
Tricepss ...
8 nedēļu plecu programma
Programma krūšu muskuļiem
S.A.I.S. treniņš masai, 4-6 nedēļas
NUTREX masas treniņš
NUTREX LIELO roku treniņš

Kontakti

mob.  27848536 (Ogres raj., Rīga, Latvija)

mob.  27880560 (Valmieras raj., Rīga, Latvija)

 

mail: info@monsterfood.lv

 Draugiem.lv: monsterfood

 Twitter: monsterfood_lv

 Facebook monsterfood.lv

 

PIEGĀDE PA VISU LATVIJU! 

 


Chat with me


Galvenā   »  Noderīgs info   »  BCAA aminoskābju ietekme uz fizisko slodzi

BCAA aminoskābju ietekme uz fizisko slodzi
Izdrukāt

 

 
BCAA aminoskābes
 
 
Mūsdienās, atlēti sastopas ar ļoti plašu uztura bagātinātāju piedāvājuma klāstu, taču, joprojām ir uztura bagātinātāji, kuri stāv pāri visam svarīguma ziņā: tādi kā proteīns, kreatīns un multivitamīni.
 
 
Visi sportisti trenējas lai kļūtu lielāki, ātrāki, stiprāki. Visi mēs cenšamies sasniegt jaunu līmeni savos sasniegumos, un bieži vien, sporta uzturs ir vitāli nepieciešams, lai sasniegtu kārotos rezultātus. Mūsdienās ir sastopams ļoti liels daudzums ar visāda veida sporta uzturu, bet kā jau tika minēts iepriekš, tad vissvarīgākais ir proteīns, kreatīns un multivitamīni!
 
 
Aminoskābes
 
Muskulis nav spējīgs attīstīties bez proteīna! Visi proteīni sastāv no 20 dažādām aminoskābēm.  Proteīni ir makromolekulas, kuras ir konstruētas no garām savienojuma virknēm, sauktām par aminoskābēm! Aminoskābes ir proteīna ķieģelīši! Katrai aminoskābei, vienā galā ir aminoskābju grupa (NH3), bet otrā galā ir karboksil skābes grupa, bet vidū atrodas C-H grupa! Aminoskābju atšķirības tieši ietekmē proteīna funkciju!
 
Visas 20 aminoskābes tiek iedalītas divās grupās:

Svarīgās aminoskābes
Mazāk svarīgās aminoskābes
Histidine
Alanine
Isoleucine
Arginine
Leucine
Aspartic Acid
Lysine
Cysteine
Methionine
Cystine
Phenylalanine
Glutamic Acid
Tryptophan
Glutamine
Valine
Glycine
 
Hydroxyproline
 
Proline
 
Serine
 
Tyrosine

 
Astoņas aminoskābes organisms nespēj saražot, tās ir: isoleuceine, leucine, lysine, methionine, phenylalanine, threonine, tryptophan, and valine un tās tiek sauktas par svarīgajām aminoskābēm, jo tās ir jāuzņem ar ēdienu vai sporta uzturu. Argininu un Hostidinu organisms spēj pats sintezēt, taču bērnībā, kad organisms strauji aug un attīstās, šīs divas aminoskābes var nepietikt, tādēļ, šo divu aminoskābju dalījums reizēm svārstās starp svarīgo un mazāk svarīgo iedalījumu!
 
 
BCAA
 
 
Sazarotās aminoskābju ķēdes, biežāk pazīstamas kā BCAA, ir ļoti populāras mūsdienās, it sevišķi starp tiem, kuri meklē jaunus veidus kā palielināt savu muskuļu masu un fizisko sniegumu. Sazarotās aminoskābes ir Valine, Leucine un Iso-Leucine. Pastāv uzskats, ka BCAA ar asinsrites palīdzību nokļūst smadzenēs un samazina serotonīna izstrādi smadzeņu iekšienē, tādējādi samazinot mentālo nogurumu, jo serotonīns veicina noguruma sajūtas rašanos. Jāpiebilst, ka tikai neliela daļa zinātnieku atbalsta šo teoriju!
 
 
Kad jūs trenējaties lai iegūtu sev spēcīgāku ķermeni, tad ir ļoti svarīgi stimulēt un pabarot muskuļus jau šūnu līmenī! Sazarotās aminoskābes (BCAA), valine, leucine un isoleucine, veido aptuveni 1/3 daļu muskuļu proteīna. BCAA samazina muskuļu nogurumu, paātrina atjaunošanos, samazina citu aminoskābju zudumu jūsu muskuļos slodzes laikā, kā arī palīdz muskuļiem uzņemt vairāk proteīna. Ja muskuļos trūks kāda aminoskābe, tas novedīs pie muskuļu samazināšanās! Turpretī, atšķirībā no citām aminoskābēm, BCAA metabolizējās muskuļu un nevis aknās.
 
 
BCAA līmenis muskuļos ļoti strauji krītas treniņa laikā. Uzņemot BCAA pirms un/vai treniņa laikā, tas palielinās jūsu fizisko sniegumu un attālinās noguruma iestāšanos. Uzņemot BCAA uzreiz pēc treniņa, samazināsies kortizola līmenis (kortizols veicina muskuļu sabrukšanu), kā ari atjaunos BCAA līmeni muskuļos.
 
 
BCAA funkcijas
 
 
Vienkāršiem vārdiem runājot, BCAA kombinē vienkāršas aminoskābes, lai veidoto sarežģītus muskuļu audus.  Tādējādi, BCAA stimulē insulīna izstrādi, kura pamatfunkcija ir cukura cirkulācija asinsritē, tādējādi ļaujot muskuļu šūnām to uzņemt un izmantot kā enerģijas avotu. Insulīna izstrāde stimulē ari aminoskābju uzņemšanu muskuļos. BCAA piemīt gan anaboliskas gan arī antikatabolisks īpašības, jo tas spēj palielināt proteīna sintēzi, atbrīvo dažāda veida hormonus, kā piemēram augšanas hormons (GH), IGF-1, ceļ insulīna izstrādi, kā arī palīdz uzturēt labvēlīgu testosterona un kortizola attiecību!
 
 
BCAA ir arī lielisks antikataboliķis, jo palīdz novērst proteīna sadalīšanos un muskuļu zudumu, itsevisķi tiem, kuri atrodas uz diētas. Diētas laikā, kad tiek uzņemts ļoti maz kaloriju, BCAA iesaka lietot pastiprināti, jo diētas laikā ir palielināts risks muskuļu audu samazināšanai dēļ tā, ka ir samazināta proteīna sintēze un paaugstināta proteolīze.
 
 
Zinātniskie atklājumi.
 
 
Nesenā pētījumā, kurš tika publicēts Nutritional Journal of Medicine, atlētiem, kuri nodarbojas ar sporta veidiem kuri paaugstina izturību, tika ievērojami samazināts katabolisma (muskuļu noārdīšanas) efekts, kad viņi savai diētai pievienoja BCAA.  Citi pētījumi parāda, ka pēc nopietna spēka treniņa, pat labi trenētiem atlētiem, muskuļu katabolisms ir paaugstināts 4-14 stundas, un tikai tad iestājas muskuļu būvēšanas fāze (anabolisms). Ja anaboliskā fāze būs lielāka salīdzinājumā ar katabolisko fāzi, tad muskuļiem būs izaugsme!!!
 
 
Tātad, jebkurš veids, kurš spēj mazināt muskuļu katabolisma procesu var izrādīties ārkārtīgi svarīgs. Strauja aminoskābju iepludināšana muskuļu šūnās uzreiz pēc treniņa, teorētiski mazina katabolisma efektu, piedāvājot alternatīvu aminoskābju avotu priekš pārstrādes, tādējādi pasargājot muskuli.
 
 
Nesenā pētījumā, kuru veica zinātnieki no ASV Auburnas Univesritātes, tika salīdzināts aminoskābju līmenis asinīs, 10 vīriešu kārtas pārstāvjiem (vidējais vecums: 30 gadi), pēc trīs dažādām ēšanas procedūrām:  1. Tika ēsts dažādu, vieglu uzsūcošs, aminoskābju mikslis; 2. Tika ēsts tāds pats aminoskābju daudzums, bet izmantojot reālas olbaltumvielas (siers). 3. ēdot abu ēdienu sajaukumu . Katrs ēdiens saturēja vienādu daudzumu, proti: 23g proteīna, 5g ogļhidrātus, 2g taukus un arī 20ml ūdens. Katra objekta diēta pirms izmēģinājuma tika standartizēta!
 
 
Jau pēc 15 minūtēm, pirmajai un trešajai ēšanas procedūrai, bija novērojamas daudz augstāks aminoskābju līmenis  nekā bija pēc otras ēšanas procedūras, kad tika ēsts proteīns. Lielākais pārsteigums bija tāds, ka pastāvēja uzskats, ka aminoskābes tiek ļoti ātri izvadītas no organisma caur nierēm, bet tas nenotika! Viss ievērojamākā atšķirība starp aminoskābju uzņemšanas veidiem bija tāda, ka pirmajā un trešajā gadījumā, aminoskābes bija pieejamas absorbēšanai praktiski uzreiz pēc uzņemšanas.
 
 
Praktiski, tas ko mēs varam izsecināt no dažādiem pētījumiem ir tas, ka aminoskābju uzņemšana uzreiz pēc treniņa ir tikai puse no problēmas atrisinājuma. Vēl lielāku efektu mēs varam iegūt lietojot aminoskābes kombinācijā ar viegli uzņemamiem ogļhidrātiem, lai tie kopā ar aminoskābēm spēj nodrošināt muskuļu šūnas ar alternatīvu enerģiju un spēj pacelt insulīna līmeni, tādējādi veicinot  uzturvielu transportēšanu un muskuļu šūnām.
 
 
Kopsavilkums.
 
 
Papildinot savu uzturu ar BCAA, ir iespējams iegūt izaugsmi gan spēka ziņā, gan arī muskulatūras ziņā. Uzņemot BCAA pirms un treniņa laikā, palielināsies izturība un attālināsies nogurums. Ņemot vērā, ka organisms nespēj sintezēt BCAA, tad tās ir jāuzņem kopā ar jūsu ēdienu. Šīs aminoskābes ir nepieciešamas lai uzturētu jūsu muskuļu audus fiziskas slodzes laikā. No atlētu viedokļa, BCAA darbojas kā anaboliskais aģents, kurš ļauj ķermenim dedzināt taukus un ne muskulatūru. Visbeidzot, BCAA ir ārkārtīgi svarīga sastāvdaļa muskuļu audzēšanas procesā.
 
Autors: Mike Hajoway

Preču salīdzināšana

Pirkumu grozs
Jūsu grozā
nav preču

 €    Ls   

Lietotāju sistēma

E-pasts:
Parole:
»Reģistrēties 
»Aizmirsāt paroli? 

Preču TOP

Mega Mineral Pack
Mega Mineral Pack
€ 7.00 
4.92 Ls

BCAA High Speed -- Cherry-Grapefruit
BCAA High Speed -- Cherry-Grapefruit
€ 20.00 
14.06 Ls

BCAA High Speed -- Lemon
BCAA High Speed -- Lemon
€ 20.00 
14.06 Ls

Whey Pump X-Treme -- Cookies&Cream
Populārākā prece!!
Whey Pump X-Treme -- Cookies&Cream
€ 40.00 
28.11 Ls

VIT. D3+K2 [MK-7]
VIT. D3+K2 [MK-7]
€ 12.00 
8.43 Ls

Soy Protein Isolate
Soy Protein Isolate
€ 18.00 
12.65 Ls

BCAA High Speed -- Cactus
BCAA High Speed -- Cactus
€ 20.00 
14.06 Ls

Creatine Micronized 200 mesh
Creatine Micronized 200 mesh
€ 24.00 
16.87 Ls

Beta-Alanine 700
Beta-Alanine 700
€ 17.00 
11.95 Ls

Crea 9 Xtreme
Crea 9 Xtreme
€ 21.00 
14.76 Ls

Cm3 - Pineapple
Cm3 - Pineapple
€ 26.00 
18.27 Ls

S.A.W.
S.A.W.
€ 20.00 
14.06 Ls

HMB Formula
HMB Formula
€ 32.00 
22.49 Ls

Populāras preces

Sadarbības partneri


Syntrax all
BSN syntha 6
ON Amino
Nutrex BIG


homemade Viagra might be one of a zillion traditional preparations known to boost virility.


55 / 2601 / 0.1945
on-line.lv Sports Sport Latvijas Reitingi Salīdzini cenas Latvijas interneta veikalos