MONSTERFOOD.LV
Interneta veikals ...
Trec Nutrition

LVRU
JaunumiPreču pasūtīšanaPiegāde un noteikumiKontakti
Geineri
Proteini
Kreatīns
NO & Energy
Aminoskābes
HMB
Anaboliskie kompleksi
Ogļhidrāti
Vitamīni & minerālvielas
Testosterons
Speciālie piedāvājumi
Aksesuāri


Video
Raimonds Liepiņš - Roku treniņš Nr.2 - Georgs5
Raimonds Liepiņš - Roku treniņš - Georgs5
Andris Leišavnieks LV LPF record - Deadlift 340kg
Inčukalns 16.02.2013 - spēka cīņa - labākie momenti
2 Latvijas Kausa posms spiešanā guļus 2013
Raimonds Liepiņš @Latvian (LPF) Bench Press championship 2012
Bench press - Ogre 08.12.2012
Raimonds Liepiņš at Georgs 5 - spiešana uz atkārtojumiem
Raimonds Liepiņš - Reflex CUP 2012
Raimonds Liepiņš - Sigulda 2012 - Spiešana guļus
Trec Nutrition Factory
SAW Trec - super anabolic workout - training TrecTeam
Hannibal for King 2012
Dawid "Giszman" Geler (TRECTEAM)
Trec Nutrition | Trec Zvaigzne | Backstage

Produktu apskati
Trec Nutrition - Crea9 Xtreme
Trec Nutrition - Isolate 100
Trec Nutrition - Vitamin B Complex
Trec Nutrition - DAA Ultra
Trec Nutrition - Collagen Renover
Trec Nutrition - Carnogenic
Trec Nutrition - TESTO (X) PACK
Trec Nutrition - BCAA G-Force
Trec Nutrition - Tribulon Black
Trec Nutrition - Whey Creamy Cocktail
Trec Nutrition - Whey 100
Trec Nutrition - Casein 100
Trec Nutrition - S.A.W.
Trec Nutrition - CM3
Syntrax Super Chain - BCAA
Syntrax Super GLU - glutamīns
Syntrax Guggulbolic - metaboliskais regulators
Syntrax R - antioksidants
Syntrax Nectar Grab N GO - izolāts
Syntrax Radox - antioksidants
Syntrax Matrix 5.0 Multi proteins
Syntrax Whey Shake proteins

Mūsu pakalpojumi
Noderīgs info
Četras iesācēju kļūdas audzējot muskuļu masu
20 uztura pamatprincipi
22 Iemesli ēst banānus
10 svarīgākie minerāli
Dekstroze vai Maltodekstrīns?
Anabolisms vai Katabolisms?
Whey Protein - bieži uzdotie jautājumi
Micellar Casein - bieži uzdotie jautājumi
Beta Alanīns - bieži uzdotie jautājumi
A Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
B Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
C Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
D Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
E Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
K Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
Tribulus - bieži uzdotie jautājumi
Dekstroze - bieži uzdotie jautājumi
Taurīns - bieži uzdotie jautājumi
L-Carnitine - bieži uzdotie jautājumi
AAKG – bieži uzdotie jautājumi
HMB - bieži uzdotie jautājumi
Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
ZMA - bieži uzdotie jautājumi
Kreatīns - bieži uzdotie jautājumi
Glutamīns - bieži uzdotie jautājumi!
Slepenā masas formula ...
Motivācija un iedvesma
Uztura bagātinātāji, kurus nevajadzētu jaukt kopā!
Progresīvās pārslodzes metode
BCAA aminoskābju ietekme uz fizisko slodzi
4 nepieciešamākās uzturvielas
18 veidi kā dažādot proteina garšas
Ēšana pirms/pēc slodzes
Treniņa programmas
Pietupieni bez sāpēm mugurā
Tricepss ...
8 nedēļu plecu programma
Programma krūšu muskuļiem
S.A.I.S. treniņš masai, 4-6 nedēļas
NUTREX masas treniņš
NUTREX LIELO roku treniņš

Kontakti

mob.  27848536 (Ogres raj., Rīga, Latvija)

mob.  27880560 (Valmieras raj., Rīga, Latvija)

 

mail: info@monsterfood.lv

 Draugiem.lv: monsterfood

 Twitter: monsterfood_lv

 Facebook monsterfood.lv

 

PIEGĀDE PA VISU LATVIJU! 

 


Chat with me


Galvenā   »  Noderīgs info   »  20 uztura pamatprincipi

20 uztura pamatprincipi
Izdrukāt

 

20 uztura pamatprincipi
 
Visi mēs gribam būt skaisti, slaidi un veselīgi, un izskatītais kā „tas čalis no zālītes” vai „seksīgā kaimiņiene Inga”, taču realitātē to spēj tikai neliela sabiedrības daļa. Ļoti maz cilvēku ir informēti par pareiza uztura pamatprincipiem, kaut ir taču zināms, ka lielā mērā tieši uzturs nosaka, cik plakans ir vēders, stiegraini pleci vai gluds ir dibens. Sportistu vidū pastāv uzskats, ka sports dod 20%, bet 80% panākumu ķermeņa veidošanā sniedz tieši pareizs uzturs. Un pat, ja esi īstens muskuļu kalns, tu neizskatīsies efektīgi, ja muskuļus segs tauku kārta, patiesībā, jo liesāks tu būsi, jo lielāks izskatīsies. Arī sievietēm- nevienam nepatīk ļumīgas miesas, skaists ķermenis ir tvirts, saturīgs; uz to arī jātiecas.
                Bieži vien, kad cilvēks nolemj notievēt, viņš neiedziļinās uzturvielu dalīšanā un skaitīšanā, vai vispār nepiedomā pie tā, ko ēd. Tas, savukārt, var novest pie sliktas pašsajūtas, muskuļu zaudēšanas, nespodras ādas, lūstošiem nagiem, matiem, kā arī nopietnākām veselības problēmās, bezspēka, apātijas.
                Daudzi domā, ka lai notievētu, vajag vienkārši mazāk ēst un vairāk sportot, taču realitātē šo labāk atstāt pusmūža mājsaimniecēm, kurām nav svarīgi tādi faktori kā spēks, enerģija vai izturība. Visa pamatā ir līdzsvars. Šie pamatprincipi palīdzēs katram, kurš vēlas kaut nedaudz sakārtot uzturu, noliesēt un tomēr saglabāt muskuļu masu.
 
 
1.       Visa sāls ir kalorijās
Lai noliesētu, ir jāpieturas pie vienkārša principa: uzņemto kaloriju skaitam jābūt mazākam kā iztērēto kaloriju skaitam, respektīvi, jārada kaloriju deficīts. Organisms tad ņems enerģiju no organisma rezervēm, taukiem, taču jāuzmanās, lai organisms par degvielu neizmanto muskuļu masu, kā arī barības vielas no asinīm, kauliem. Par to turpmāk.
 
2.       Kaloriju deficīts nedēļas šķērsgriezumā
Bieži vien tiek uzskatīts, ka, lai notievētu, ik dienu jārada kaloriju deficīts, taču patiesībā ir iespējams dažas dienas pacelt kaloriju normu jeb „uzpildīties”, rēķinot kcal daudzumu nedēļas šķērsgriezumā. Kāpēc tā? Ilgstoši atrodoties kaloriju deficītā mēs riskējam ar vielmaiņas palēnināšanos, taču paceļot kaloriju daudzumu ik pēc 3-4 dienām uz ogļhidrātu rēķina, mēs varam uzpildīt muskuļus ar glikogēnu, kas īpaši svarīgi ir sportistiem un tiem, kuri nevēlas liesējot palikt vāji un nevarīgi.
 
3.        Proteīns- tauku dedzinātājs
Ieturot diētu, kalorijas nekad nevajadzētu „griezt” uz olbaltumvielu rēķina. Tas tāpēc, ka no olbaltumvielām mūsu organisms šķeļ aminoskābes, kas ir kā būvmateriāls visiem mūsu orgāniem, muskuļiem. Pie tam, 1g ogļhidrātu ir 4kcal, 1g olbaltumvielu tikpat, bet, lai organisms pārstrādātu olbaltumvielas, tas tērē daudz enerģijas, tādējādi sanāk, ka olbaltumvielas gramā ir mazā kaloriju kā attiecīgajā daudzumā ogļhidrātu.
 
4.       Agresīva pieeja nederēs
Tauki jādedzina saudzīgi, jo, ja kaloriju deficīts ir pārāk liels, neizbēgami palēnināsies vielmaiņa, kas savukārt var pamatīgi nobremzēt tievēšanas procesu. Pilnīgi pietiks, ja ikdienas kaloriju skaits tiks samazināts par 200-400kcal (jeb 1400-2800kcal nedēļā). Pie tam, šādu diētu būs vieglāk izturēt, būs mazāks risks „norauties”.
 
5.       Papildus proteīns sportistiem
Ja sajūta, ka vēders pilnīgi tukšs, vai ir grūti savākt nepieciešamo dienas kcal devu, vislabāk pievienot papildus olbaltumvielas, jo pārēdoties ogļhidrātus vai taukus, tie noteikti nogulsnēsies tauku rezervēs, proteīns tā nemēdz darīt. Pie tam, ņemot vērā to, ka organismā ir kataboliska vide, nepieciešams nepārtraukti to nodrošināt ar papildus aminoskābēm- proteīna galaproduktu.
 
6.       Ilgstoša diēta= muskuļu zudums
Ilgstoši liesējot, organisma vide ir kataboliska, lai tā nenotiktu vērts padomāt par „uzpildes dienām”. Tā kā fiziskās aktivitātes rezultātā glikogēna rezerves organismā ir iztukšotas, pastāv risks, ka organisms sāks dedzināt nost muskuļaudus. Ja katru septīto dienu paaugstina ogļhidrātu daudzumu uzturā par 100-200g (pat, ja tādēļ sanāks uzņemt par daudz kaloriju tajā vienā dienā), iespējams uzpildīt šīs rezerves un ilgtermiņā palīdzēt vielmaiņai palikt uzdevuma augstumos.
 
7.       Sildi un dedzini
Termoģenētisku produktu iekļaušana uzturā palīdzēs dedzināt vairāk kaloriju, kā arī paātrinās vielmaiņu. Šādi produkti ir kajēnas pipari, kanēlis, čili, melnie pipari, kā arī citas garšvielas, ķiploks. Ja šie nav pa prātam, iespējams papildināt uzturu ar tauku dedzinātājiem.
 
8.       Ekstrēmisms mazās devās
Pārlieku liels kcal deficīts noved pie muskuļu zaudēšanas, taču, ja to dara šad tad kā šoku organismam, ir pieļaujams katru septīto dienu samazināt ogļhidrātu daudzumu līdz pat 50-80g dienā. Tas var stimulēt tauku sadegšanu, kārtīgi iztukšojot glikogēna rezerves.
 
9.       Maini taktiku
Ja esi nonācis punktā, kad šķiet, ka nekas vairs nebīdās uz priekšu un vārds ‘diēta’ liek rokām trīcēt, ir vērts paņemt atvaļinājumu no diētas. Pāris dienas pēc kārtas atļauj sev ēst tik, cik gribās (neaizmirstot obligāto proteīna devu dienā). Uzpildies ar kompleksajiem ogļhidrātiem un taukiem. Kad atsāksi diētu, pateicoties hormonālajām izmaiņām, progress būs divtik ātrs.
 
10.   Šķiedrvielas lai stāv mums klāt
Izslēdzot no ēdienkartes šķiedrvielas, tauku sadegšana palēninās, kā arī rodas citas problēmas, kā, piemēram vēdera izeja kļūst problemātiska. Tas tāpēc, ka šķiedrviela ir kā švammīte, kura no taisnās zarnas uzsūc visus toksīnus un izvada ārā. Šķiedrvielas palīdz ādu uzturēt tīru un gludu, bez tām ir risks iedzīvoties pinnēs un pumpās.
Bez tam, šķiedrvielas kavē ogļhidrātu uzsūkšanos, tādējādi insulīna sekrēcija tiek izlīdzināta un tas nodrošina labāku tauku dedzināšanu.
 
11.   Svētais glutamīns
Glutamīns ne tikai palīdz uzturēt imunitāti darba kārtībā, bet arī paātrina vielmaiņu un paātrina tauku sadegšanu. Tā ir viena no aminoskābēm, kuras organismam vajadzīgas daudz un dikti, tāpēc pievieno glutamīna devu pirms un pēc treniņa.
 
12.   Cukura līmenim ir jābūt zemam
Trenējoties ar zemu glikogēna saturu asinīs, taukus dedzinošais hormons norepinefrīns organismā izdalās pakāpeniski, kas nodrošina labāku tauku sadegšanu. Pārliecinies, ka tavā pirmstreniņa maltītē ir kompleksie ogļhidrāti, kā arī proteīns, kas viegli uzsūcās organismā, piemēram, sūkalu proteīns. No ogļhidrātiem piemērotie produkti būs auzu pārslas, pilngraudu maize, brūnie vai basmati rīsi.
 
13.   Draugos ar zivīm
Pat taukainās zivis, tādas kā lasis, foreles, sviesta zivis, ir ļoti labvēlīgas visiem, kas grib noliesēt, jo tās satur omega-3 taukskābes, par kuru labo ietekmi uz organismu ir tik daudz zinātniskās literatūras. Arī liesās zivis (tuncis, tilapija, karpa, pangasija) ir lielisks uzturvielu avots, tās būtu jāiekļauj ikdienas uzturā.
 
14.   Cik un no kā
Ir svarīgs kaloriju skaits, taču ne mazāka nozīme ir tam no kādām uzturvielām šīs kalorijas tiek uzņemtas. Tauki nebūtu tā uzturviela, uz kuras rēķina vajadzētu samazināt kalorijas, tie būtu ogļhidrāti. Protams, mēs runājam par labajiem taukiem (rieksti, olīves, labas kvalitātes eļļas, avokado, taukainās zivis). Katram jāatrod sev piemērotākā uzturvielu proporcija, vērojot savu organismu un tā reakciju, bieži pielietotā proporcija ir 40-40-20, kur 40% kaloriju uzņem no ogļhidrātiem, 40% uzņem no olbaltumvielām un 20% no taukiem. Ja ar šādu proporciju tauki nedeg pietiekami ātri, 10% var noņemt ogļhidrātiem un tādējādi 50% kaloriju uzņemt no olbaltumvielām.
 
15.   Vielmaiņa- dusošā skaistule
Lai vielmaiņa nepalēninātos, organisms nepārtraukti jānodrošina ar barības vielām. Paskaties uz liesajiem kultūristiem, viņi nozūd ik pēc 2-3 stundām, lai atkal ieturētu maltīti. Ja tev dienā jāuzņem 180g olbaltumvielu, sadali šo daudzumu uz ēdienreižu skaitu un ik pēc 3 stundām uzņem nākamo devu, ja tu ēd 6 reizes dienā, sanāk, ka katrā ēdienreizē jāapēd 30g olbaltumvielu.
 
16.   Ogļhidrātu stāsts
Ja dienā tu vēlies uzņemt 200g ogļhidrātu, tos labāk sadalīt sekojoši: vienu trešo uzņemt pamostoties, 1/3 pirms treniņa, pārējo dienas laikā. Tuvojoties naktij, ogļhidrāti jāaizmirst, jo tas, kas netiks izlietots enerģijai, dosies pa taisno uz tauku nogulsnēm. Vislabākie ogļhidrāti liesētājam ir kompleksie: pilngraudu makaroni, pilngraudu maize (laba ir Lāču maize), brūnie, melnie, basmati rīsi, quinoa, griķi, rudzi, mieži. Pēc treniņa kokteilim var pievienot 30g glikozes, lai momentāli atjaunotu glikogēna rezerves. Protams, pa dienu var apēst arī pāris augļus, ierēķinot tos kopējā kaloriju daudzumā.
 
17.   Tauki nerodas no taukiem
Lai saglabātu ādu tvirtu un stimulētu tauku degšanu, noteikti nepieciešams uzņemt pietiekami daudz piesātināto tauku. Taču tos nevajadzētu ēst kopā ar ogļhidrātiem, tikai ar olbaltumvielām, pretējā gadījumā uzņemtie ogļhidrāti nonāks nevis glikogēna rezervēs muskuļos vai aknās, bet gan taukos uz dibena vai vēdera. Devu tauku noteikti jāuzņem pirms nakts, kopā ar biezpienu vai kazeīna kokteili, jo tas vēl vairāk kavēs proteīna uzsūkšanos, nodrošinot organismu ar uzturvielām pēc iespējas ilgāk.
 
18.   Ūdens mūs izglābs
Ja neuzņemsi pietiekami daudz šķidruma, tauku sadegšanas process tiks kavēts. Pie tam, tad uzņemtais glikogēns nebūs transportējams uz muskuļiem. Par nokarenu ādu un trausliem matiem un nagiem, kā arī iespējamām galvassāpēm tu jau noteikti arī esi dzirdējis.
 
19.   Apple a day
Lai imunitāte būtu pietiekami spēcīga, organisms jānodrošina ne tikai ar barības vielām, bet arī ar mikroelementiem un vitamīniem, citādāk visi organisma procesi tiek palēnināti, iestājas bezspēks un apātija, kas, savukārt, var nopietni kavēt tevi mērķu sasniegšanā.
 
20.   Lēnāk pār tiltu
Atceries, ka samazināta muskuļu masa noved pie tā, ka tu tērē mazāk kalorijas un tā ir daudz grūtāk kļūt liesam, tāpēc, ja jāizvēlas starp lēnāku tauku dedzināšanu un muskuļu zaudēšanu, ātri tievējot, izvēlies pirmo. Labāk lēnāk, bet kvalitatīvāk.
 
 
Atsauces:
Chris Aceto
Website: Procardnutrition.com
COPYRIGHT 2009 Weider Publications
COPYRIGHT 2009 Gale, Cengage Learning
Tulkojusi: Karīna Akmens

Preču salīdzināšana

Pirkumu grozs
Jūsu grozā
nav preču

 €    Ls   

Lietotāju sistēma

E-pasts:
Parole:
»Reģistrēties 
»Aizmirsāt paroli? 

Preču TOP

Mega Mineral Pack
Mega Mineral Pack
€ 7.00 
4.92 Ls

BCAA High Speed -- Cherry-Grapefruit
BCAA High Speed -- Cherry-Grapefruit
€ 20.00 
14.06 Ls

BCAA High Speed -- Lemon
BCAA High Speed -- Lemon
€ 20.00 
14.06 Ls

Whey Pump X-Treme -- Cookies&Cream
Populārākā prece!!
Whey Pump X-Treme -- Cookies&Cream
€ 40.00 
28.11 Ls

VIT. D3+K2 [MK-7]
VIT. D3+K2 [MK-7]
€ 12.00 
8.43 Ls

Soy Protein Isolate
Soy Protein Isolate
€ 18.00 
12.65 Ls

BCAA High Speed -- Cactus
BCAA High Speed -- Cactus
€ 20.00 
14.06 Ls

Creatine Micronized 200 mesh
Creatine Micronized 200 mesh
€ 24.00 
16.87 Ls

Beta-Alanine 700
Beta-Alanine 700
€ 17.00 
11.95 Ls

Crea 9 Xtreme
Crea 9 Xtreme
€ 21.00 
14.76 Ls

Cm3 - Pineapple
Cm3 - Pineapple
€ 26.00 
18.27 Ls

S.A.W.
S.A.W.
€ 20.00 
14.06 Ls

HMB Formula
HMB Formula
€ 32.00 
22.49 Ls

Populāras preces

Sadarbības partneri


Revolution all
BSN syntha 6
ON Amino
Nutrex BIG


homemade Viagra might be one of a zillion traditional preparations known to boost virility.


55 / 2574 / 0.1237
on-line.lv Sports Sport Latvijas Reitingi Salīdzini cenas Latvijas interneta veikalos